m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA

W tym roku przypada już piąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W 2012 roku Prezydent Rzeczypospolitej – Bronisław Komorowski zainicjował ogólnopolskie czytanie wybitnych dzieł literatury polskiej. Tym razem głośno czytana była powieść polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza „Qvo vadis?”

Zgodnie z naszą szkolną tradycją, która w tym roku wpisuje się w punkt pierwszy kierunków realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 postanowiliśmy, że ponownie weźmiemy udział w tej akcji.

Lektura „Qvo vadis?” niestety nie nadaje się dla uczniów szkoły podstawowej, jest jeszcze zbyt trudna i niezrozumiała , dlatego wybraliśmy inne dzieło Sienkiewicza, napisane specjalnie dla dzieci i młodzieży pt.:  „W pustyni i w puszczy”.

W postać Nel i Stasia wcieliło się dwoje uczniów klasy VI – Magdalena Zuzak i Marcel Andruszków. W sposób mistrzowski odczytali oni fragmenty lektury uczniom klas IV-VI. Mamy nadzieję, że rozbudzili oni w swoich koleżankach i kolegach ciekawość i sięgną oni po tę lekturę, aby poznać w całości przygody dwójki przyjaciół.

Aneta Garkut, Renata Boduch

wstecz